Produkty

AlCu kabelová oka a spojky 16 až 1200 mm2

AlCu kabelová oka a spojky 16 až 1200 mm<sup>2</sup>

 AlCu koncovky pro hliníkové vodiče jsou vyrobeny pomocí třecího svařování. Tohoto spojení dosáhneme rotací hliníku, do kterého je pod tlakem vražena měděná část. Pomocí této metody dosáhneme nejlepšího spojení mezi hliníkem a mědí. Vyrábíme typy AKK, AKS a AKP S bimetalové koncovky, ale i mnoho zákaznicky uzpůsobených provedení koncovek, včetně koncovek o průřezu větším než 1200 mm².

  • Kabelová oka typu AKK slouží pro připojení Al vodičů k Cu sběrnicím
  • kabelové spojky typu AKS, které se používají ke spojení Al a Cu vodičů
  • kolíkové koncovky typu AKP slouží ke spojení Al vodičů k výzbroji a kabelových spojek a měděných spojů
  • přechodové spojky typu AKS-10S, které se používají ke spojení slaněných Al vodičů a plných Cu vodičů o průřezu 10 mm2

Značení a počet zalisování


AlCu koncovky jsou označeny logem, průřezem pro slaněný a plný vodič, referencí pro předlisovací a lisovací nářadí ze sortimentu Elpress. Dále referencí na hexagonální lisování Cu vodiče. Všechna zalisování mohou být jednoduše zpětně překontrolována – po zalisování uvidíte na spoji vyražený otisk čelistí. Kromě hobby nářadí, veškeré Elpress nářadí je vybaveno systémem „full-closure“, který nepovolí nedokončit lisovací cyklus, který Vám zaručí kompletní dokončení lisovacího cyklu – podmínka pro profesionální a vysoce kvalitní práci.
Na části Al vodiče je nutné provést dvě zalisování, na části Cu vodiče většinou jedno. Příslušný počet zalisování pro jednotlivé průřezy naleznete v kapitole č.5 hlavního katalogu.


AlCu kabelová oka a spojky 16 až 1200 mm2