Produkty

Al kabelová oka a spojky 16 až 1200 mm2

Al kabelová oka a spojky 16 až 1200 mm<sup>2</sup>


Koncovky pro hliníkové vodiče  od16 mm² do 630 mm² jsou vyrobeny z čistého 99,7% hliníku. Vyrábíme hliníkové koncovky standardního typu AS a AK, ale i mnoho zákaznicky uzpůsobených provedení koncovek, včetně koncovek o průřezu větším než 1200 mm². 
Použití Elpress systému je vhodné pro slaněné i pevné vodiče, v souladu s IEC 228 třída 2, resp. IEC 228 třída 1. Mezi slaněným a plným vodičem je jednostupňový rozdíl v průřezu.

  • Kabelová oka AK nebo bimetalové koncovky typu AKK jsou používána především k zakončení hliníkového kabelu a připojení ke sběrnicím a svorkovnicím
  • Kabelové spojky typu AS jsou používány ke spojení dvou hliníkových kabelů, i rozdílných průřezů  
  • Bimetalová kabelová oka typu AKS slouží ke spojení měděných a hliníkových kabelů
Značení a počet zalisování
Při použití Al sektorového jádra je nutné koncovku předlisovat. Při samotném lisování jsou dále vždy prováděna dvě zalisování. Al koncovky jsou označeny logem, průřezem pro slaněný a plný vodič a referencí pro předlisovací a lisovací nářadí ze sortimentu Elpress. Všechna zalisování mohou být jednoduše zpětně překontrolována – po zalisování uvidíte na spoji vyražený otisk čelistí. Kromě hobby nářadí, veškeré Elpress nářadí je vybaveno systémem „full-closure“, který nepovolí nedokončit lisovací cyklus, který Vám zaručí kompletní dokončení lisovacího cyklu – podmínka pro profesionální a vysoce kvalitní práci.
Al kabelová oka a spojky 16 až 1200 mm2